Navigation Menu+

Transport dalekobieżny ciężarówkami

Posted on Wrz 28, 2017 by in Transport |

Jednym ze znanych producentów pojazdów ciężarowych jest firma Mercedes-Benz, której długa historia sięga końca XIX wieku. Wraz z jej rozwojem kierowcy mogli kupować nie tylko samochody osobowe i sportowe, ale również dostawcze razem z minibusami. W ofercie do nich kierowanej znalazły się także autobusy i bolidy Formuły 1. Natomiast na opracowywanie nowych modeli pozwalają samochody koncepcyjne. Same pojazdy ciężarowe przygotowywane są z myślą o transporcie dalekobieżnym, dystrybucyjnym i budowlanym.

Wyposażenie ciężarówek dalekobieżnych

Wśród ciężarówek dalekobieżnych marki Mercedes wyróżnić można obecnie dwa modele, a mianowicie Actros i Actros SLT z różnymi ich rodzajami. Pierwszy z nich przeznaczony do zwykłego transportu jest bardzo tani w eksploatacji dzięki zastosowaniu odpowiednich innowacji technicznych o walorach paliwooszczędnych. Może się okazać prawdziwie niezawodny, ponieważ podczas jego produkcji sięgnięto po wiele wzorów konstrukcyjnych i najwyższej jakości elementy wyposażenia, które zostały niemal doskonale skonfigurowane. Dodatkową zaletą Actrosa przewożącego towar do trzydziestu trzech ton jest fakt, że podczas dokonywania jego zakupu można zapoznać się z jedenastoma wariantami kabin kierowców, które są bardzo wygodne i posiadają w swoim asortymencie dużą przestrzeń bagażową pozwalającą na przechowywanie odpowiednich akcesoriów i rzeczy osobistych oraz wygodnych łóżek.  

Producenci Actrosa postawili również na bezpieczeństwo samego kierowcy i innych użytkowników dróg. Wyposażyli go w odpowiednie systemy asystujące i systemy bezpieczeństwa, które odciążając pracownika firmy przewozowej w czasie jazdy dodatkowo chronią pojazd i znajdujący się w nim ładunek. Oprócz standardowego już układu hamulcowego wyposażonego w ABS i ASR może on korzystać między innymi z asystenta utrzymującego ciężarówkę na właściwym pasie jazdy oraz czujnika deszczu. Natomiast w ramach pakietów dodatkowych uzyskuje się dostęp między innymi do pakietu Driver i Safety.