Navigation Menu+

Profesjonalny serwis samochodów ciężarowych

Posted on Lis 24, 2017 by in Serwis i naprawa |

Profesjonalne serwisy samochodów ciężarowych prowadzone w nowoczesny sposób charakteryzują się tym, że zakres świadczonych przez nie usług jest bardzo szeroki. Ich specjaliści mogą zająć się naprawą poszczególnych części pojazdów dostawczych, montażem nowych podzespołów i sprzedażą najlepszej jakości zamienników.

Służą także pomocą podczas dokonywania wyboru takich produktów, których zastosowanie pozwala na przedłużanie żywotności tirów i skupiają swoją uwagę na przeprowadzaniu prac tokarskich. Oczywiście pełen zakres usług świadczonych przez profesjonalne serwisy samochodowe uzależniony jest od konkretnego profilu przez nie posiadanego, dlatego największą popularnością wśród nich cieszą się centra posiadające strony internetowe, na których znajdują się opisy ich działalności.

Kompleksowa naprawa silników pojazdów ciężarowych

Awarie silników pojazdów ciężarowych często wymagają kompleksowych napraw poprzedzonych wnikliwą diagnostyką. Dlatego najlepszej jakości warsztaty samochodowe są w stanie na czas wykonywanych przez siebie usług udostępnić kierowcom wygodne pomieszczenia w których mogą odpocząć lub wynająć nocne pokoje hotelowe. Wydają im także pojazdy zastępcze i rzetelnie informują o postępach prowadzonych prac naprawczych. Jeżeli chodzi o samą naprawę silników to trzeba stwierdzić, że powinna ona obejmować wymianę uszczelek pod głowicą oraz jej regenerację. Remonty bloków silnika nie zwalniają mechaników z obowiązku jego uszczelnienia. W zakres usług przez nich świadczonych może wchodzić także sprawdzanie wtryskiwaczy oraz ich ewentualna wymiana, a także korekta ciśnienia wytwarzanego w cylindrach.

Należy pamiętać, że sama naprawa silnika może nie być wystarczająca do tego, aby kierowca pojazdu ciężarowego mógł bez przeszkód wyruszyć w trasę. Dlatego podczas jego wizyty w warsztacie dokonywany jest przegląd i ewentualnie prace naprawcze w zakresie układu hamulcowego, elektrycznego i wydechowego. Polegają one na ich modyfikacji, odtwarzaniu i montażu nowych części.