Navigation Menu+

Obsługa sklepów z częściami do ciężarówek

Posted on Sty 17, 2018 by in Części zamienne, Serwis i naprawa |

Nowoczesne sklepy z częściami do ciężarówek obsługiwane są przy wykorzystaniu najnowszych metod wzajemnej komunikacji. Jednocześnie stwarzają one możliwość zakupu oryginalnych i zamiennych części do pojazdów transportowych oraz skorzystania z napraw serwisowych i montażu używanych kabin czy całych podzespołów wymontowanych z innych pojazdów ciężarowych. Pozwala na to prowadzenie skupu dużych części składowych gwarantujących najwyższą jakość tirów.

Prowadzenie skupu części do tirów

Kierowcy zainteresowani sprzedażą całych używanych pojazdów ciężarowych lub dużych ich części mogą zgłaszać się do miejsc ich skupu i po przejściu odpowiednich przeglądów otrzymywać wynagrodzenie przeznaczane na zakup nowych tirów. Firmy prowadzące sprzedaż używanych części ciężarowych o sporej wielkości przyjmują zarówno uszkodzone jak i zdekompletowane modele. Można do nich przywozić również pojazdy, które wcześniej brały udział w wypadku, chociaż one zostaną poddane bardzo wnikliwym badaniom diagnostycznym zanim trafią do ponownego użytku. Wśród tego rodzaju elementów pojazdów ciężarowych największą popularnością cieszą się kabiny, a zwłaszcza te, które są sprzedawane wraz z całym ich wyposażeniem takim jak łóżka i lodówki oraz firanki i różnego rodzaju nakładki. Oczywiście zostaną one zamontowane przy wykorzystaniu najlepszej jakości amortyzatorów i siłowników.

Prowadzenie usług naprawczych pojazdów ciężarowych

Nawet awarie systemu oświetleniowego mogą utrudniać kierowcom prowadzenie bezpiecznej jazdy. Tymczasem nowoczesne reflektory montowane są w taki sposób, że operatorzy pojazdów ciężarowych mogą mieć problem z ich szybką wymianą podczas jazdy. Wobec tego korzystają oni z usług dobrze sobie już znanych firm, które przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu potrafią dokonać wymiany wszystkich części elementów świetlnych pojazdu ciężarowego, a zwłaszcza diodowych żarówek. Zajmą się oni także wymianą siłowników i amortyzatorów udzielając kierowcom praktycznych porad w sprawie dalszego ich użytkowania. Jednocześnie przeprowadzą wycenę droższych napraw.